Potrebujete pomoc s osobným rozvojom? Pozrite sa na tieto ukazovatele

Ste skutočne spokojní sami so sebou? Môže sa to zdať ako jednoduchá otázka, ale to, ako sa cítime, ovplyvňuje takmer každý aspekt nášho života. Preto je dôležité pracovať na tom, aby ste boli niekým, na koho môžete byť hrdí. V tomto článku nájdete niekoľko tipov na osobný rozvoj, ktoré vám pomôžu cítiť sa viac spokojní s osobou, ktorou ste.

Aj keď pojem „svojpomoc“ naznačuje, že sa môžete zdvihnúť za pásy topánok a zlepšiť svoj život, nikdy to nemôžete urobiť sami. Vyhľadajte kolegov a inštruktorov, ktorí vám môžu v rozhodujúcich časoch poskytnúť múdrosť alebo radu. Budovaním siete priaznivcov a žiadaním o pomoc sa stanete lepšie vybavenými, aby ste si pomohli a prežili problémové situácie.

Ak sa snažíte zlepšiť seba samého, stanovte si termín. Rozhodnite sa, ako dlho sa budete musieť rozhodnúť a držať sa tohto časového rámca. Koľko času potrebujete na premyslenie a zhromaždenie informácií? Keď sa rozhodnete, stanovte si konečný termín a povedzte sebe, že ste pripravení žiť lepší život.

Aby ste zvýšili svoje šance na úspech, poučte sa z chýb druhých. Môžete sa zúčastniť mnohých blogov, kníh a bezplatných seminárov, ktoré vám pomôžu stanoviť si vlastné ciele a pokyny. Táto užitočná rada vám môže dať smer a pomôže vám vyhnúť sa chybám; keď však urobíte chybu a budete, poučíte sa z nej a idete ďalej.

Teraz ste zodpovední za stav svojho života. Máte schopnosť robiť zmeny a riadiť sa rozhodnutiami, ktoré ste urobili, tým, že ich prijmete a získate z nich hodnotu a skúsenosti, ktoré ste získali. Uvedomením si, že máte nad svojím životom kontrolu, môžete efektívnejšie identifikovať veci, ktoré chcete na sebe vylepšiť alebo zmeniť.

Schopnosť efektívne riadiť svoj čas bude hrať obrovskú úlohu v úrovni úspechu zlepšovania vás a vášho života. Zostať v organizácii je dôležité, pretože čím silnejší je váš plán, tým menej voľného priestoru musíte opustiť, a tým menej výhovoriek budete môcť urobiť.

Robte jednu vec po druhej. Veľa sa urobilo v oblasti schopnosti plniť rôzne úlohy a väčšina z nás to robí. Oveľa spokojnejší však budete, ak sa pustíte do jednej úlohy a sústredíte sa na ňu až do jej dokončenia. Môžete dať všetkému vo svojom živote pozornosť, ktorú si zaslúži.

Na zlepšenie svojich osobných schopností preskúmajte alternatívne formy komunikácie, ktoré bežne nepoužívate. Ak sa pri písaní slova zvyčajne spoliehate na textové správy, okamžité správy alebo e-mail - skúste napísať a poslať poštou ručne napísanú poznámku alebo kartu slimačou poštou. Ak chcete hovorené slovo - pomocou telefónu - namiesto telefónu komunikovať s niekým a zdokonaliť svoje osobné schopnosti.

Jedným z najlepších spôsobov, ako nechať prácu v práci, je skutočne nechať prácu pred vašimi dverami. Nenechajte si viac ako 15 minút na to, aby ste sa ventilovali ohľadne akýchkoľvek frustrácií a ťažkostí, ktorým ste počas dňa čelili, a potom to nechajte tak. To vám umožní vychutnať si čas strávený doma so svojimi blízkymi intenzívnejšie a bez stresu.

Okamžité nahradenie akejkoľvek negatívnej myšlienky, ktorá vám vstúpi do mysle, myšlienkou o vďačnosti vás povedie k šťastiu! Šťastné srdce je srdce plné vďaky a vždy musíte byť za čo vďační. Takže trénujte svoj mozog, aby sa viac sústredil na pozitívne stránky vášho života, domova a práce a cesta k lepšiemu bude mať oveľa menší odpor.

Nájdite si čas a skutočne preskúmajte svoje pocity voči sebe samému a premýšľajte, čo by ste chceli zlepšiť. Potom postupujte podľa rád v tomto článku a uplatnite ich v praxi. Budete prekvapení, koľko času stráveného zlepšovaním seba samého môže vylepšiť aj zvyšok vášho života.